Levinud Vead, Mida Oma Krediidikontode Haldamisel Vältida

Teie krediidiskoor mängib teie finantselus olulist rolli, mõjutades kõike alates laenuintressimääradest kuni renditaotlusteni ja palju muud. Kuigi krediidi aruka haldamise põhitõed võivad tunduda lihtsad – makske arveid õigel ajal, hoidke saldod madalal ja piirake krediidipäringuid –, võivad isegi vastutustundlikud laenuvõtjad teha vigu. Levinud krediidilõksude tundmine aitab neid vältida.

Kasutades liiga suurt osa saadaolevast krediidist

Krediidikasutus või kogu krediidilimiitide protsent, mida kasutate, on teie krediidiskoori mõjutav võtmetegur. Üldreeglina proovige hoida oma krediidikasutus alla 30% kõigi oma krediitkaartide ja krediidiliinide lõikes. Selle läve ületamine võib põhjustada madalama krediidiskoori.

Krediidi kasutusmäära arvutamiseks liitke kõik oma krediitkaardijäägid ja jagage see arv kogu krediidilimiidiga. Näiteks kui teil on kogusaldo 5000 $ ja krediidilimiit 20 000 $, on teie kasutusmäär 25% (5000 $/20 000 $).

Liiga paljude uute krediidikontode avamine

Kui avate lühikese aja jooksul mitu uut krediidikontot, võib see potentsiaalsetele laenuandjatele märku anda ja teie krediidiskoori negatiivselt mõjutada. Parima tavana proovige uue krediitkaardi või laenutaotluse esitamisel vähemalt 6 kuu võrra vahet teha. Finantseerimisvajaduste planeerimine võib aidata vältida uute krediidikontode kogunemist.

Vanade krediidikontode sulgemine

Vanade krediitkaardikontode sulgemine, mida te ei kasuta, lihtsustab teie rahaasju. See võib aga teie krediidiskoori kahjustada. Krediidiajaloo pikkus ja kontode keskmine vanus on olulised punktiarvestuse tegurid. Vanade krediidikontode avatuna hoidmine, isegi kui te neid ei kasuta, võib aidata näidata pikemat ja kindlamat krediidiajalugu.

Krediidiaruande vigade ignoreerimine

Krediidiaruannetes võib ja esineb vigu. Parandamata vead, nagu kontod, mis ei kuulu teile, valed saldod või valed maksekohustused, võivad teie skoori alla viia. Harjutage oma Equifaxi, Experiani ja TransUnioni krediidiaruandeid igal aastal kontrollima. Vaidlege kõik vead viivitamatult kirjalikult nii krediidibüroo kui ka krediidiandjaga.

Ei kontrolli oma krediiti regulaarselt

Lisaks vigade kontrollimisele annab krediidiaruannete regulaarne läbivaatamine teile ülevaate teie praegusest krediidiseisundist, võimaldades teil probleeme varakult tabada. Seadistage meeldetuletus kontrollida oma krediiti igas büroos kord aastas. Lisaks kaaluge registreerumist krediidi jälgimise teenuse kasutajaks, mis hoiatab teid krediidiaruannete kriitilistest muudatustest.

Arvete hilinemine

Makseajalugu on teie krediidiskoori arvutamisel kõige olulisem tegur. Kuigi aeg-ajalt 30-päevane hilinenud makse ei pruugi teie krediiti hävitada, võivad korduvad hilinenud maksed või inkassodesse saadetud kontod olla väga kahjulikud. Seadistage automaatsed maksed või maksete meeldetuletused, et vältida tähtaegade vahelejäämist. Kui maksate hiljaks, naaske õigele teele ja näidake üles paremaid makseharjumusi.

Võlgade kogumine

Krediitkaardi kõrge saldo võib teie krediidiskoori negatiivselt mõjutada kahel viisil – suurenenud krediidikasutuse ja kõrgenenud riskitaseme kaudu. Vältige tarbetut krediitkaardivõlga, tasudes oma saldo alati täielikult iga kuu. Kui kannate võlgu kuust kuusse, koostage väljamakseplaan, et see võimalikult kiiresti kõrvaldada.

Pole krediidiajalugu

Peate krediiti koostama või uuesti üles ehitama aktiivsete kontodega, millest on krediidibüroodele teatatud. Need, kes ei ole krediiti või taastatavad, peaksid positiivse makseajaloo kindlakstegemiseks kaaluma tagatisega krediitkaarte või laenuandja laene. Kasutage uut krediiti vastutustundlikult, et näidata, et saate sellega aja jooksul hästi hakkama.

Kodulaenud Euroopas

Euroopa kodulaenu turg meenutab USA turgu, hinnates laenuvõtjate tugevat krediidiskoori ja stabiilset töökogemust. Siiski on hüpoteegi intressimäärad, nõuded ja laenutooted erinevate Euroopa riikide ja laenuandjate lõikes väga erinevad. Keskmiselt on Euroopa eluasemelaenud lühemad, umbes 20–25-aastased ja rangemad kvalifitseerimiskriteeriumid kui USA hüpoteeklaenud.

Euroopas kodulaenu taotledes vältige iga hinna eest hilinenud makseid või olemasolevate võlgade tasumata jätmist, sest see ajalugu kahjustab ikkagi tõsiselt teie võimalusi soodsate laenupakkumiste saamiseks. Uurige oma riigi tüüpilisi sissemakse nõudeid, intressimäärasid ja laenutingimusi, et seada realistlikud ootused.

Järeldus

Levinud krediidivigade vältimine nõuab tööd, kuid tasub paremate laenupakkumiste, rahalise paindlikkuse ja meelerahu kaudu kasu. Olge valvas, kontrollides regulaarselt oma krediidiaruandeid, säilitades tervislikud krediidiharjumused ja jälgides arenevaid probleeme. Usaldusväärse krediidihalduse abil saate suurte ostude (nt Euroopa kodulaen) rahastamisel saada parimaid intressimäärasid.

Scroll to Top