Väljaspool Käidud Teed: Ainulaadsed Kogemused Aafrikas

Aafrika on tohutu kontinent, kus on erinevad maastikud, kultuurid ja elusloodus. Kuigi populaarsed sihtkohad, nagu Serengeti ja Kaplinn, pakuvad uskumatuid vaatamisväärsusi, avanevad möödamööda rajalt välja minnes peidetud kalliskive, mida vähesed turistid kogevad. Nendesse vähemtuntud kohtadesse sukeldumine annab autentsema arusaama Aafrika rikkusest.

Avastage taltsutamatut metsikut loodust

Unustamatuks safariseikluseks minge kaugematesse parkidesse, mis on täis metsloomi. Sambia Põhja-Luangwa rahvuspark sisaldab suure tihedusega röövloomi, kus toimuvad jalutuskäigud ja öised sõidud. Külastajad saavad piirkonna eraldatust uurida väikeste gruppidega, sageli teist sõidukit nägemata.

Namiibi Namiibi kõrbes on kõrguvad punased luited ja maailma kõrgeimad eraldiseisvad luited. Sellised tegevused nagu “Big Daddy” düünile ronimine, Dead Vlei sürrealistlikule soolapannile neljarattaga sõitmine või nõlvadest alla liivalauaga sõitmine pakuvad eepilisi elamusi.

Madagaskari Tsingy de Bemaraha rahvuspark on teravate lubjakivitippude ja maa-aluste jõgede labürint. Giidid juhivad retke üle ainulaadse kivimetsa kohal hõljuvate rippsildade, kus on võimalik jälgida eksootilisi metsloomi, nagu leemureid.

Osalege kultuuripidustustes

Osalege ühel Aafrika elavatest festivalidest, et olla tunnistajaks traditsioonilistele lauludele, tantsudele, kostüümidele, toidule ja muule. Maroko juuni Fesi maailma vaimuliku muusika festival tõstab vaimse muusika esile kogu maailmas. Iga aasta augustis Keenias Samburu piirkonnas peetav Maralal Camel Derby näitab kaamelivõistlusi ja muid võistlusi.

Parim viis Zimbabwe kultuuri kogemiseks on igal aprillil Harare rahvusvahelisel kunstifestivalil osalemine. Sellel kahenädalasel üritusel esitletakse üle 1000 muusikateose, teatri, tsirkuseesineja ja kujutava kunsti.

Tutvuge inimestega

Otsese kultuurivahetuse jaoks külastage kaugeid hõime, kes järgivad traditsioonilist elustiili, mis on enamasti moderniseerimisest puutumata. Tansaania Hadzabe bušmenid, üks Aafrika viimaseid küttide-korilaste hõimudest, demonstreerivad vibude ja nooltega jahti või mugulate korjamist. Külalised saavad nendega öösel lõkke ääres ühineda.

Etioopia Omo oru hõimud, nagu huuleplaatide ja kehavärvide poolest tuntud mursid, võtavad oma küladesse külalisi vastu. Need suhtlused külalislahkete kohalikega annavad akna pikaajaliste rituaalide ja tavade juurde, mis Aafrikas kiiresti kaduvad.

Kaitsta ohustatud liike

Mõned metsloomade vastasmõjud toetavad kriitilisi kaitsealaseid jõupingutusi. Mägigorillade matkamisega rahastatakse otseselt salaküttide vastu võitlevaid patrulle, elupaikade kaitset ja inimkaubanduse vastaseid meetmeid, mis on suurendanud gorillade arvukust. Külastajad saavad jälgida neid ohustatud inimahve, aidates samal ajal kaasa nende ellujäämisele.

Sellistes varjupaikades nagu David Sheldrick Wildlife Trust Keenias saavad turistid lapsendada, nimetada ja otse toita orvuks jäänud elevandipoegi, kes on päästetud salaküttimise või põua eest. See praktiline kogemus elevantidega aitab taastuda ja rahastab operatsioone.

Tunnistage loodusimesid

  1. Väljapool tuntud Victoria juga või Kilimanjaro mäge leidub erakordseid loodusvaateid. Djibouti Assali järv, Aafrika madalaim punkt, sisaldab:
    Suur soolavaru.
  2. Suurepärased värvid ekstremofiilsetelt mikroorganismidelt.
  3. Ujuvad soolakristallide massid.
  4. Reisijad saavad vaevata hõljuda kõrge soolasisaldusega vees.

Madagaskari läänerannikul asuv avenüü või Baobabide allee on endiselt kauge loodusime. See kõrguvate ja sajanditevanuste baobabipuude rühm kujutab endast lummavat stseeni koidikul või õhtuhämaruses, kui nende paksud siluetid laiguvad silmapiiril suurejooneliselt.

Aafrika peidetud kalliskivide avastamise teelt kõrvale astudes on võimalus säilitada ohustatud liike, kogeda iidseid kultuure, vaadelda uskumatuid loodusimesid ja hinnata täielikult kontinendi mitmekesisust ainulaadse ja kaasahaarava reisimise kaudu.

Scroll to Top